Umów się na wizytę
Informacja
Jak przygotować się do badań i zabiegów?

Wybierz z listy badanie które jest przed Tobą i sprawdź jak się do niego przygotować, abyś czuła się możliwie komfortowo.


Wybrany rodzaj usługi
Zabiegi w znieczuleniu ogólnym
Jak sie przygotować?

Zabiegi ginekologiczne przeprowadzamy w krótkim znieczuleniu ogólnym dożylnym. Pacjent zasypia i nie ma żadnych dolegliwości bólowych. Przed zabiegami w znieczuleniu ogólnym pacjent przez 6 godzin powinien być na czczo (przyjęte jedzenie powinno być lekkostrawne, unikać należy pokarmu pieczonego, smażonego i tłustego), do 3 godzin przed zabiegiem może pić wodę. W przypadku niektórych leków (Saksenda, Ozempic) może być konieczna dłuższa przerwa w przyjmowaniu pokarmów. Pozostawanie na czczo minimalizuje ryzyko zachłyśnięcia się i wymiotów w czasie znieczulenia. Zbyt długie głodzenie, a zwłaszcza powstrzymywanie się od picia również nie jest korzystne, gdyż zwiększa to  ilość wyprodukowanego kwasu solnego w żołądku. Większość leków przyjmowanych na stałe można przyjmować też  do 2 godzin przed znieczuleniem, popijając 50 ml wody. W razie wątpliwości co do leków, należy zapytać personel, który po konsultacji z anestezjologiem udzieli wyczerpującej informacji. Po znieczuleniu po 2 godzinach można zacząć przyjmować płyny, unikając ich dużych objętości, a w przypadku dobrego samopoczucia można również po ok. 30 min. spożyć pokarmy stałe, również ograniczając ich objętość.

Przed wykonaniem zabiegów koniecznym jest wykonanie badań takich jak morfologia, elektrolity, ocena krzepnięcia krwi przez oznaczenie APTT, ocena glukozy na czczo i kontrola czynności tarczycy.  W zabiegu uczestniczą doświadczeni anestezjolodzy. W prowadzeniu znieczulenia wykorzystujemy najwyższej klasy aparat do znieczuleń amerykańskiej firmy GE Healthcare Carestation 620. Po zabiegu pacjent pozostaje pod naszą opieką zwykle przez okres dwóch godzin, pozostając w pozycji leżącej do czasu uzyskania sprawności pozwalającej na opuszczenie kliniki. W dniu zabiegu pacjent jest niesprawny do prowadzenia pojazdów mechanicznych i w zdecydowanej większości odbierany jest po zabiegu z kliniki przez rodzinę. W wyjątkowych sytuacjach pacjent pozostaje u nas przez dłuższy okres i samodzielnie udaje się do domu korzystając z innych środków transportu, ale absolutnie odradzamy samodzielne prowadzenie pojazdu. Istnieje możliwość pozostawieniu auta na parkingu kliniki i odbiór samochodu następnego dnia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.