Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro - Poznań

Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem partnera

Eneida_Usługi_InVitro_995x809

Zapłodnienie pozaustrojowe jest najbardziej zaawansowaną metodą leczenia niepłodności

Zapłodnienie pozaustrojowe jest najbardziej zaawansowaną formą leczenia polegającą na zapłodnieniu komórki jajowej plemnikiem poza organizmem kobiety, hodowli zarodka w warunkach laboratoryjnych, a następnie przeniesieniu go do jamy macicy.

Proces ten jest złożony i składa się z kilku etapów:

Zabieg leczenia niepłodności metodą invitro jest najskuteczniejszą metodą leczenia, najbardziej inwazyjną. W skrajnych sytuacjach, niezwykle rzadko spotykanych, istnieje ryzyko zgonu i wynosi 1:500 000 zbiegów.

Najczęściej stosowaną metodą zapłodnienia jest ICSI , czyli docytoplazmatyczna iniekcja plemnika

Od komórki do zarodka

Komórki jajowe pobierane są podczas zabiegu punkcji jajników wykonywanej przez lekarza w znieczuleniu ogólnym. Uzyskane komórki przekazywane są do laboratorium embriologicznego i przygotowywane do następnego etapu.

W tym czasie mąż/partner (jeśli leczona para korzysta z gamet męża/partnera) oddaje próbkę nasienia, która w zależności od jego jakości przygotowywana jest jedną z dostępnych metod. Następnie embriolog dokonuje zapłodnienia w laboratorium. Od tego momentu przez 3-5/6 dni każdego dnia będzie kontrolował ich rozwój aż do dnia transferu, czyli przeniesienia zarodka do macicy. Pozostałe nadliczbowe zarodki zostaną poddane witryfikacji (zamrożeniu) i przekazane do Banku Komórek Rozrodczych i Zarodków, gdzie będą przebywać do czasu ich wykorzystania.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.