Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro - Poznań

Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem partnera

Eneida_Usługi_InVitro_995x809

Zapłodnienie pozaustrojowe jest najbardziej zaawansowaną metodą leczenia niepłodności

Zapłodnienie pozaustrojowe jest najbardziej zaawansowaną formą leczenia polegającą na zapłodnieniu komórki jajowej plemnikiem poza organizmem kobiety, hodowli zarodka w warunkach laboratoryjnych, a następnie przeniesieniu go do jamy macicy.

usluga_zaplodnienie_in-vitro-nasieniem-partnera_995x809_1

Proces ten jest złożony i składa się z kilku etapów:

kwalifikacja do zabiegu - najdłuższy etap obejmujący dokładny wywiad z pacjentami, analizę dotychczasowych badań, wnikliwą diagnostykę, leczenie  chorób będących przyczyną niepłodności, wybór protokołu do stymulacji 
kontrolowana stymulacja jajników
pobranie komórek jajowych,
pobranie i przygotowanie nasienia,
zapłodnienie komórek jajowych i prowadzenie hodowli zarodków,
transfer i kriokonserwacja zarodków.

usluga_zaplodnienie_in-vitro-nasieniem-partnera_995x809_2

Zabieg leczenia niepłodności metodą in vitro jest najskuteczniejszą metodą leczenia.

usluga_zaplodnienie_in-vitro-nasieniem-partnera_995x809_3
Od komórki do zarodka

Komórki jajowe pobierane są podczas zabiegu punkcji jajników wykonywanej przez lekarza w znieczuleniu ogólnym. Uzyskane komórki przekazywane są do laboratorium embriologicznego i przygotowywane do następnego etapu.

usluga_zaplodnienie_in-vitro-nasieniem-partnera_995x809_4

W tym czasie mąż/partner (jeśli leczona para korzysta z gamet męża/partnera) oddaje próbkę nasienia, która w zależności od jego jakości przygotowywana jest jedną z dostępnych metod. Następnie embriolog dokonuje zapłodnienia w laboratorium. Od tego momentu przez 3-5/6 dni każdego dnia będzie kontrolował ich rozwój aż do dnia transferu, czyli przeniesienia zarodka do macicy. Pozostałe nadliczbowe zarodki zostaną poddane witryfikacji (zamrożeniu) i przekazane do Banku Komórek Rozrodczych i Zarodków, gdzie będą przebywać do czasu ich wykorzystania.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.