Umów się na wizytę
Ginekologia

Skrobanie macicy - Poznań

Zabieg skrobania macicy

Zabieg skrobania macicy

Zabieg wykonywany jest w krótkim znieczuleniu dożylnym. Pacjentka zasypia i nie ma żadnych dolegliwości bólowych. Pacjentka musi być na czczo lub przez 6 godzin przed wykonaniem zabiegu powstrzymać się od jedzenia i picia. Wskazania do wykonania zabiegu są diagnostyczno-terapeutyczne: niewyjaśnione krwawienia z dróg rodnych, skrobanie po poronieniu, przerosty błony śluzowej macicy.

W wielu sytuacjach zabieg ten został zastąpiony przez hysteroskopię. Jest jednak podstawowym postępowaniem terapeutycznym w przypadku niecałkowitych poronień, obfitych, przedłużających się krwawień o niewyjaśnionej przyczynie. Polega na rozszerzeniu kanału szyjki macicy i usunięciu tkanek wypełniających jamę macicy. W przypadku skrobania frakcjonowanego zabiegowi skrobania poddawany jest kanał szyjki macicy. Materiał uzyskany w trakcie zabiegu przekazujemy do badania histopatologicznego.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.