Umów się na wizytę
Nawracające infekcje pochwy

Uporczywie nawracające infekcje pochwowe mogą być przyczyną głębokiej frustracji pacjentek i powodują brak zaufania do medycyny. Co Zrobić, żeby zakażenia nie nawracały?

Nawracające infekcje pochwy

Diagnoza infekcji pochwy

Pierwszym krokiem jest wizyta w naszej klinice z aktywnym zakażeniem pochwowym. Wykonamy biocenozę pochwy - wynik mamy dostępny w ciągu 30 min, w uzasadnionych przypadkach zabezpieczamy materiał na posiew z pochwy - otrzymamy antybiogram i identyfikację patogenu, który jest przyczyną infekcji. Opracowaliśmy własne sposoby zapobiegania infekcjom pochwowym przez zwiększenie odporności środowiska w pochwie. Działania mają na celu zwiększenie ilości aktywnych bakterii pałeczek kwasu mlekowego, dzięki którym zakwaszamy środowisko pochwy i dodatkowo zakwaszamy środowisko pochwy preparatami recepturowymi i innymi kwasami dla zwiększenia zakwaszenia środowiska w pochwie.

Profilaktyka zakażeń pochwy

Nawracające infekcje pochwy

Nie możemy na naszej stronie internetowej opowiedzieć wszystkiego co możemy zrobić dla pacjentki, żeby zakażenia nie nawracały. Przekracza to objętość materiału zaplanowanego na naszej stronie internetowej i nie może być przyczyną, że pacjentki nas nie odwiedzą bo będą zdrowe:). Spotkaliśmy na swojej drodze zawodowej liczne przykłady uporczywego leczenia antybiotykami bakterii, które fizjologicznie występują w naszym organizmie.

Uporczywa antybiotykoterapia, nieskuteczna, bo pomagająca tylko w trakcie jej stosowania, jest szkodliwa. Większość przypadków zakażenia pochwy nie wymaga stosowania antybiotyków. Zwracamy uwagę na dobrą, probiotyczną dietę, probiotyczne preparaty doustne i dopochwowe. W wybarnych sytuacjach zakwaszenie środowiska w pochwie aby było skuteczne, musi mieć miejsce po każdej miesiączce lub raz w tygodniu. W nawracających grzybicach pochwy po preparaty przeciw grzybicze stosowane doustnie, raz w tygodniu się gamy może raz w roku ( raz w roku zdarzy się pacjentka, która tego potrzebuje)

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.