Umów się na wizytę
Nawracające infekcje pochwy

Uporczywie nawracające infekcje pochwowe mogą być przyczyną głębokiej frustracji pacjentek i powodują brak zaufania do medycyny. Co Zrobić, żeby zakażenia nie nawracały?

Nawracające infekcje pochwy

Diagnoza infekcji pochwy

Pierwszym krokiem jest wizyta w naszej klinice z aktywnym zakażeniem pochwowym. Wykonamy biocenozę pochwy - wynik mamy dostępny w ciągu 30 min, w uzasadnionych przypadkach zabezpieczamy materiał na posiew z pochwy - otrzymamy antybiogram i identyfikację patogenu, który jest przyczyną infekcji. Opracowaliśmy własne sposoby zapobiegania infekcjom pochwowym przez zwiększenie odporności środowiska w pochwie. Działania mają na celu zwiększenie ilości aktywnych bakterii pałeczek kwasu mlekowego, dzięki którym zakwaszamy środowisko pochwy i dodatkowo zakwaszamy środowisko pochwy preparatami recepturowymi i innymi kwasami dla zwiększenia zakwaszenia środowiska w pochwie.

uslugi_ginekologia_infekcje-pochwy_995x809_1
Nawracające infekcje pochwy

Nie możemy na naszej stronie internetowej opowiedzieć wszystkiego co możemy zrobić dla pacjentki, żeby zakażenia nie nawracały. Przekracza to objętość materiału zaplanowanego na naszej stronie internetowej i nie może być przyczyną, że pacjentki nas nie odwiedzą bo będą zdrowe:). Spotkaliśmy na swojej drodze zawodowej liczne przykłady uporczywego leczenia antybiotykami bakterii, które fizjologicznie występują w naszym organizmie.

uslugi_ginekologia_infekcje-pochwy_995x809_2

Profilaktyka zakażeń pochwy

Uporczywa antybiotykoterapia, nieskuteczna, bo pomagająca tylko w trakcie jej stosowania, jest szkodliwa. Większość przypadków zakażenia pochwy nie wymaga stosowania antybiotyków. Zwracamy uwagę na dobrą, probiotyczną dietę, probiotyczne preparaty doustne i dopochwowe. W wybranych sytuacjach zakwaszenie środowiska w pochwie aby było skuteczne, musi mieć miejsce po każdej miesiączce lub raz w tygodniu. W nawracających grzybicach pochwy po preparaty przeciw grzybicze stosowane doustnie, raz w tygodniu, sięgamy może raz w roku (raz w roku zdarzy się pacjentka, która tego potrzebuje).

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.