Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro

ICSI - mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej

Eneida_Usługi_InVitro_995x809
Procedura ICSI

Zabieg docytoplazmatycznej iniekcji plemnika (ICSI) polega na wstrzyknięciu wcześniej wyselekcjonowanego plemnika bezpośrednio do cytoplazmy komórki jajowej. Selekcji dokonuje doświadczony embriolog w oparciu o wszystkie dostępne metody umożliwiające zwiększenie szansy uzyskania prawidłowego zarodka (ZyMot, SpermSlow).

Leczenie z wykorzystaniem metody ICSI
Wskazania

Wskazaniem do zastosowania metody mikroiniekcji jest głównie czynnik męski niepłodności:  niska koncentracja  plemników w ejakulacie (oligozoospermia), ich obniżona ruchliwość (asthenozoospermia), niski odsetek plemników o prawidłowej  budowie (teratozoospermia).

ICSI proponujemy też parom z żeńskim czynnikiem niepłodności w przypadku endometriozy, przedwczesnego wygasania czynności jajników (POF), czy niskiej rezerwy jajnikowej, a także w niepłodności idiopatycznej (niewiadomego pochodzenia), lub o podłożu immunologicznym.

Art. 9. ust. 2 Ustawy o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku dopuszcza zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego u pacjentek do 35 roku życie. Wskazaniem do zapłodnienia większej liczby oocytów jest ukończony przez biorczynię 35. rok życia lub występowanie chorób współistniejących z niepłodnością a także dwukrotne nieskuteczne leczenie tą metodą.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.