Umów się na wizytę
Spirale miedziane i IUB Bellerine

Spirale antykoncepcyjne - Poznań

Spirale antykoncepcyjne - Poznań

Antykoncepcja z miedzianymi wkładkami antykoncepcyjnymi

 Spirale wewnątrzmaciczne uwalniające kationy miedzi zakłada się zwykle w trakcie miesiączki. Wyjątkowo można zastosować awaryjnie spirale celem antykoncepcyjnym do 5 dnia po niezabezpieczonym współżyciu. Założenie zwykle nie wymaga dodatkowego znieczulenia przeciw bólowego. W wyjątkowych sytuacjach, na życzenie pacjentki lub ze wskazań medycznych, możemy założyć spirale w krótkim znieczuleniu dożylnym. Prawie zawsze proponujemy i zakładamy spirale na 5 lat, ale bez problemu kształtkę można usunąć wcześniej. Jest to bardzo wygodna i długoterminowa antykoncepcja. Proponujemy je pacjentkom,  które raczej zakończyły swoją aktywność prokreacyjną. Skuteczność antykoncepcyjna jest mniejsza niż doustnych tabletek antykoncepcyjnych i hormonalnych systemów wewnątrzmacicznych. Nie proponujemy takiej antykoncepcji kobietom, która mają obfite miesiączki. Ubocznym skutkiem po założeniu kształtki może być zwiększenie obfitości krwawień, lub krwawienie międzymiesiączkowe. 

W wyjątkowych sytuacjach proponujemy założenie spirali miedzianej pacjentkom które mają zakażenie wirusem HPV celem pobudzenia układu immunologicznego do walki z zakażeniem.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.