Umów się na wizytę
Mrożenie komórek jajowych

Zabezpieczenie płodności na przyszłość

Eneida_Usługi_Nieplodnosc_995x809
Mrożenie komórek jajowych

Mrożenie komórek jajowych pozwala na zachowanie płodności u kobiet, które na skutek choroby lub w przebiegu leczenia, np. onkologicznego mogą spodziewać się obniżenia płodności.

Najczęstszym wskazaniem do mrożenia komórek jajowych jest endometrioza i brak aktualnych planów reprodukcyjnych, również z powodu braku partnera. Wskazaniem do mrożenia komórek jajowych jest planowana terapia onkologiczna, chirurgiczna (planowane usunięcie jajników), wywiad medyczny obciążony przedwczesnym wygasaniem czynności jajników w rodzinie. 

Decyzję o mrożeniu komórek jajowych należy skonsultować z lekarzem specjalistą
Witryfikacja

Mrożenie komórek jajowych jest skuteczną techniką stosowaną w medycynie rozrodu dla zachowania płodności. Pierwszym etapem jest stymulacja jajników celem wytworzenia większej ilości pęcherzyków. Po odpowiednio dobranej indywidualnie stymulacji hormonalnej następuje punkcja jajników i pobranie komórek jajowych. Zabieg wykonuje się w krótkim znieczuleniu dożylnym pod nadzorem anestezjologa. Od teraz komórki pozostają pod opieką naszych embriologów, którzy odpowiedzialni są za prawidłowe zamrożenie pobranych komórek. Po tym procesie zabezpieczony materiał może być przechowywany przez długi czas do momentu kiedy pacjentka podejmie decyzję o wykorzystaniu komórek w celu podjęcia starań o potomstwo.

Decyzję o zabezpieczeniu płodności należy podjąć po konsultacji z lekarzem specjalizującym się w leczeniu niepłodności. W postępowaniu przygotowującym pacjentkę do pobrania komórek jajowych wykonujemy badania na obecność infekcji wirusologicznych.

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.