Celem umówienia wizyty prosimy o pozostawienie swojego adresu mailowego i numeru telefonu - oddzwonimy w najbliższym możliwym terminie lub prosimy o telefon celem ustalenia najbliższego dogodnego terminu wizyty.
Hodowla zarodków jest integralną częścią udanej procedury zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Hodowla zarodków jest integralną częścią procedury wspomaganego rozrodu. Laboratoryjny etap zapłodnienia pozaustrojowego rozpoczyna się w momencie pobrania komórki jajowej i oddania nasienia, aż do momentu transferu i/lub zamrożenia zarodków. Zarodek powstaje z połączenia komórki jajowej z plemnikiem. Nie zawsze połączenie plemnika z komórka jajową daje prawidłowe zapłodnienie i nie zawsze podziały rozwojowe zarodka postępują zgodnie z oczekiwaniem.
Po wykonaniu punkcji - pobraniu komórek jajowych płyn pęcherzykowy jest przekazywany do laboratorium. Pod mikroskopem embriolog ocenia, czy w płynie znajdują się wzgórki jajonośne. Są one izolowane z płynu pęcherzykowego i umieszczane w pożywce hodowlanej. Komórki nieprawidłowe morfologicznie i niedojrzałe są odrzucane - nie wykorzystujemy ich do procedury. Art. 9. ust. 2 Ustawy o leczeniu niepłodności z dnia 25 czerwca 2015 roku dopuszcza zapłodnienie nie więcej niż sześciu żeńskich komórek rozrodczych w procedurze zapłodnienia pozaustrojowego. Wskazaniem do zapłodnienia większej liczby oocytów jest ukończony przez biorczynię 35. rok życia lub przyczyny medyczne wynikające z choroby współistniejącej z niepłodnością a także dwukrotne nieskuteczne leczenie tą metodą. Dzień po punkcji uzyskujemy informację, czy mamy prawidłowe zapłodnienia, w kolejnym dniu obserwujemy podziały zarodków.
Hodowla zarodków trwa zwykle od dwóch do pięciu dni. Zarodki w mediach hodowlanych znajdują się w specjalnym inkubatorze, który zapewnia odpowiednią temperaturę i stężenie gazów w celu zapewnienia optymalnych warunków dla wzrostu i rozwoju zarodków. Nad całym procesem czuwają embriolodzy, którzy każdego dnia monitorują rozwój zarodków. Zwykle w trzeciej dobie hodowli odbywa się transfer zarodka do macicy. Pozostałe zarodki poddane są hodowli do stadium blastocysty (5/6 doba)
Uzyskane w ten sposób prawidłowe morfologicznie blastocysty poddaje się kriokonserwacji (mroźeniu). Stosowane obecnie metody witryfikacji nie obniżają ich potencjału rozrodczego. Takie embriony można bezpiecznie transferować po rozmrożeniu z niemniejszym powodzeniem niż w przypadku świeżego transferu.