Umów się na wizytę
Leczenie niepłodności

Hysteroskopia - Poznań

Hysteroskopia

Czym jest histeroskopia?

Zabieg może mieć charakter diagnostyczny lub operacyjny. Polega na wprowadzeniu do jamy macicy hysteroskopu pozwalającego na ocenę kanału szyjki macicy, ocenę jamy macicy, ujść macicznych jajowodów. 

W przypadku obecności struktur patologicznych pod kontrolą wzroku możliwe jest usunięcie zmian i przekazanie do badania histopatologicznego.

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_2_995x809

Histeroskopię w leczeniu niepłodności wykonujemy celem poszerzenia diagnostyki przed zabiegami zapłodnienia pozaustrojowego, w przypadku podejrzenia zmian występujących w jamie macicy takich jak polipy endometrialne,  mięśniaki lub zrosty wewnątrzmaciczne, wady macicy lub podejrzenia przerostów błony śluzowej macicy. 

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_1_995x809
Czy histeroskopia boli?

Histeroskopia macicy jest zabiegiem wykonywanym w krótkim znieczuleniu ogólnym, dożylnym, które eliminuje odczuwanie bólu. Można wykonać histeroskopię bez znieczulenia ale wiąże się to ze znaczącym dyskomfortem pacjentki. Przebieg rekonwalescencji po zabiegu jest krótki i raczej ogranicza się do ustąpienia efektów leków stosowanych do znieczulenia. Po zabiegu mogą występować jedno – dwudniowe plamienia.

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_3_995x809
Jak przygotować się do histeroskopii?

Zabieg histeroskopii najlepiej wykonać krótko po zakończeniu miesiączki, można ja wykonać w trakcie terapii hormonalnej – np.: farmakologicznej menopauzy. Zabieg w znieczuleniu wykonywany jest na czczo, po wcześniejszym profilaktycznym stosowaniu preparatów dopochwowych celem zminimalizowania ryzyka infekcji pochwowych lub wykonaniu biocenozy pochwy przed zabiegiem.

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_4_995x809
Przebieg histeroskopii

W trakcie zabiegu wprowadzamy histeroskop do jamy macicy, ponieważ dysponujemy cienkim histeroskopem ze światłowodem i kanałem roboczym, prawie zawsze odbywa się to bez potrzeby poszerzenia kanału szyjki macicy. Jeżeli nie znajdujemy struktur patologicznych, zawsze pobieramy wycinek z błony śluzowej macicy do badania histopatologicznego.

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_5_995x809
Histeroskopia - jak długo trzeba czekać na wyniki?

Na wynik czekamy zwykle 2 – 3 tyg. Możemy pobrać również materiał na obecność komórek z obecnością genu CD138 – występują liczniej w stanach zapalnych endometrium. Wynik dostępny jest po około 10 dniach. Zalecenia po zabiegu oprócz oszczędzającego trybu życia w dniu zabiegu zależne są od wykrytej patologii.

uslugi_leczenie-nieplodnosci_histeroskopia_6_995x809
Histeroskopia - cena zabiegu w klinice Eneida

Cena zabiegu histeroskopii waha się w granicach 2500 złotych.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.