Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro

Hodowla zarodków w embrioskopie

Hodowla_zarodkow_w_embrioskopie
Hodowla ograniczająca czynniki stresowe

Jakość zarodka jest kluczowym parametrem skutecznego leczenia niepłodności. Kontrola jakości hodowli oraz ograniczenie czynników stresu - konieczności oceny rozwoju zarodka pod mikroskopem były powodem rozwoju technologii pozwalającej na ocenę rozwoju zarodków w sposób ciągły. Time lapse jest sposobem kontroli rozwoju zarodka w ultranowoczesnych inkubatorach. Dla potrzeb naszych pacjentów i w trosce o maksymalizację szansy na powodzenie leczenia od niedawna mamy możliwość hodowania Państwa zarodków w EmbryoScope model 8. 

Technologia Time Lapse
Warto wiedzieć

Bezpośrednią zaletą hodowli zarodków w embrioskopie jest ciągły monitoring rozwoju zarodka od momentu zapłodnienia do transferu lub zamrożenia. Dzięki  wysokiej jakości optyki kontrastowej, wykonuje się zdjęcia zarodków co 5-20 minut w 10 płaszczyznach. W ten sposób możemy prześledzić rozwój każdego zarodka przez cały czas hodowli w dowolnym momencie. Połączenie pojedynczych zdjęć tworzy film poklatkowy (Time Lapse). Dzieje się to wszystko bez konieczności wyjmowania zarodków z inkubatora, a więc bez narażania ich na stres, jak w klasycznej hodowli. Uzyskane w ten sposób informacje pozwalają na dokładne prześledzenie tempa rozwoju, kluczowych cech morfologicznych, oraz skorelować je z dodatkowym oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji, a w konsekwencji wybrać zarodek o największym potencjale implantacyjnym/rozwojowym.

Lata doświadczeń z zastosowaniem hodowli w technologii time lapse pozwalają na wyciągnięcie opisanych w literaturze korzyści, z których najistotniejszymi są:

- wzrost odsetka pozytywnych testów ciążowych o 28%
- wzrost częstości urodzeń o 41%
- zmniejszenie o 28% ilości poronień na wczesnym etapie ciąży  

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.