Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro - Poznań

Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro

Eneida_Usługi_InVitro_995x809
Odkryj możliwości In Vitro! Twoje marzenie o dziecku w zasięgu ręki

Czy marzysz o zostaniu rodzicem, lecz napotykasz trudności? Nie jesteś sam. Nasza klinika specjalizuje się w zapłodnieniu pozaustrojowym, oferując indywidualne podejście i wsparcie na każdym etapie.

Twoje marzenia o rodzicielstwie mogą stać się rzeczywistością. Przełamujemy bariery, rozbijamy obawy, tworzymy cud życia. Rozpocznij swoją podróż ku rodzicielstwu dzięki naszym ekspertom z dziedziny in vitro.

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_1_995x809
Zrozumieć In Vitro — czy to Wasza droga do rodzicielstwa?

In vitro to metoda wspomaganego rozrodu, polegająca na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Zapłodnione komórki jajowe rozwijają się do stadium zarodka, a następnie umieszczane są w jamie macicy kobiety.

Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, metoda in vitro może pomóc Wam spełnić marzenia o rodzicielstwie. 

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_2
Jak działa proces in vitro? Poznaj kroki i procedury

Proces in vitro jest skomplikowany i obejmuje wiele etapów. Poniżej
przedstawiamy krótkie omówienie każdego z nich:

1. Kwalifikacja i przygotowanie

Przed rozpoczęciem procedury In Vitro należy odbyć wizytę kwalifikacyjną u lekarza prowadzącego. Na wizycie tej zostanie ustalony harmonogram procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Po wizycie mogą zostać zlecone dodatkowe badania.

2. Stymulacja hormonalna do zapłodnienia pozaustrojowego

Przed procesem in vitro, lekarz ustala indywidualny plan podawania leków hormonalnych dla kobiety, w celu pobudzenia jajników do produkcji większej ilości komórek jajowych. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_3

3. Punkcja jajników

Pobranie komórek jajowych: Procedura, w której w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą USG komórki jajowe pobierane są z jajników kobiety. Czytaj więcej...

4. ICSI

Mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej: Proces, w którym pojedynczy plemnik jest bezpośrednio wprowadzany do komórki jajowej. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie-nieplodnosci_diagnostyka-kobiet_995x809_7

5. Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem partnera

Procedura, w której do zapłodnienia komórek jajowych in vitro używa się nasienia partnera. Czytaj więcej...

6. Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem dawcy lub z użyciem komórek anonimowej dawczyni

W przypadkach, gdy parametry nasienia partnera nie pozwalają na użycie go w procedurze ISCI, możliwe jest użycie nasienia dawcy z Europejskiego Banku Nasienia do zapłodnienia komórek jajowych. Czytaj więcej...

W sytuacji, gdy kobieta nie jest w stanie produkować własnych komórek jajowych, istnieje możliwość skorzystania z komórek jajowych od anonimowej dawczyni. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_7_995x809

7. Hodowla zarodków w laboratorium embriologicznym 

Po zapłodnieniu, zarodki są hodowane w naszym laboratorium embriologicznym przez kilka dni. Czytaj więcej...
Dzięki zaawansowanej technologii Embryoscope możliwe jest stałe monitorowanie rozwoju zarodków, co pomaga wybrać te o największym potencjale do przetrwania. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_8_995x809

8. Transfer zarodka(ów) do jamy macicy pod kontrolą USG

Procedura, w której zarodki są umieszczane w macicy kobiety pod kontrolą ultrasonografii. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_9_995x809

9. Zamrożenie i przechowywanie zarodków i komórek jajowych

Każdy nadmiar dobrze rokujących zarodków musi być zamrożony i przechowywany na przyszłość. W przypadku komórek jajowych mrożenie ich może być sposobem na zabezpieczenie płodności na przyszłość. Czytaj więcej...

10. Kriostransfer

Transfer zamrożonego zarodka. Czytaj więcej...

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_10_995x809
Ile trwa procedura in vitro?

Cały proces in vitro, obejmujący stymulację hormonalną, pobranie komórek jajowych, zapłodnienie i kulturę w laboratorium, transfer zarodka oraz oczekiwanie na wynik testu ciążowego, trwa średnio ok. 4 tygodni.

Etap 1 - Pierwsza wizyta
Pacjentka poddaje się badaniom hormonalnym. Po wizycie otrzymuje leki do stymulacji hormonalnej, które stosowane są przez około 2 tygodnie.

Etap 2 - Badania kontrolne
Pierwsza wizyta kontrolna musi odbyć się 6-7 dni po rozpoczęciu procedury.

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_11_995x809

Etap 3 - Punkcja jajników
Komórki jajowe są pobierane, przenoszone do laboratorium i zapładniane. Zarodki można hodować 2, 3 lub 5 dni. Jeżeli wcześniej partner nie zrobił depozytu nasienia, powinien być obecny tego dnia w klinice.

Etap 4 - Zapłodnienie
Komórki jajowe są zapładniane za pomocą nasienia w laboratorium. Następnie powstałe zarodki rozwijają w inkubatorach.

Etap 5 - Transfer zarodka
Transfer zarodka następuje 2, 3 lub 5 dni po punkcji. O dniu transferu pacjentka informowana jest telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem.

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_12_995x809

Etap 6 - Czekanie na wyniki testu ciążowego
Po transferze zarodków, pacjentka czeka około dwóch tygodni na wykonanie testu ciążowego.

Etap 7 - Wizyta kontrolna
Po pozytywnym teście ciążowym, następna wizyta kontrolna jest zazwyczaj umawiana po kolejnych 2-3 tygodniach, aby sprawdzić rozwój ciąży.

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_13_995x809
Zastanawiacie się, jakie są koszty in vitro?

Nasza Klinika leczenia niepłodności zapewnia parom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności. Całkowita cena in vitro zależy od:

  • Sytuacji klinicznej pacjentów
  • Liczby potrzebnych badań laboratoryjnych
  • Wyboru odpowiednich metod leczenia
  • Rodzaju i ilość zastosowanych leków

Wiele preparatów do stymulacji hormonalnej jest refundowana przez NFZ. Koszt programu zapłodnienia pozaustrojowego - wizyty, monitoring stymulacji, punkcja jajników, procedury embriologiczne, transfer zarodka - wynosi w Klinice Eneida od ok. 10 000 zł.

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_14_995x809
Zastanawiacie się, jakie są koszty in vitro?

Warto również z lekarzem omówić dodatkowe procedury mogące zwiększyć skuteczność in vitro, jak chociażby EmbryoScope czyli nowoczesny inkubator, za pomocą którego można dokonywać ciągłego monitoringu i oceny rozwoju zarodków.

Gotowi na nowy rozdział w swoim życiu? Zapytaj naszego specjalistę o skuteczność in vitro dla Twojej sytuacji, umawiając się na konsultację w kilku prostych krokach. 

Umawiam wizytę

uslugi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_17_995x809
Poznaj zespół, który Ci pomoże

Klinika Eneida to przyjazne wnętrze i najnowocześniejszy sprzęt, ale jej sercem jest zespół! Jego doświadczenie, poświęcenie i wieloletnia współpraca sprawia, że nasi Pacjenci mogą liczyć na opiekę najwyższej jakości, a także na zrozumienie i wsparcie w procesie leczenia. Poznaj naszych specjalistów

usługi_leczenie_nieplodnosci_in_vitro_16_995x809
Poznaj opinię naszych pacjentów!

Bardzo się cieszymy ze szczęścia naszych Pacjentów, że możemy towarzyszyć Państwu w Waszej drodze do rodzicielstwa. Zapraszamy do pozostawienia swojej opinii - będzie to miłą motywacją dla Nas.

Wystawiam opinię

usluga_zaplodnienie_in-vitro-nasieniem-partnera_995x809_1
Klinika Eneida - Twój partner na drodze do rodzicielstwa!

Klinika Eneida to miejsce, gdzie profesjonalizm spotyka się z empatią. Nasz zespół ekspertów traktuje każdy przypadek niepłodności z pełnym zrozumieniem, przeprowadzając indywidualną diagnozę i dostosowując terapię do unikalnych potrzeb każdej pary.

Stawiamy na holistyczne podejście, uwzględniając nie tylko aspekty prokreacyjne, ale także ogólne zdrowie i dobro pacjentów. Nasza klinika jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, umożliwiając pełną diagnostykę i leczenie w jednym miejscu.

Szanujemy czas i zaangażowanie naszych pacjentów, oferując im szybką i efektywną opiekę. U nas znajdziesz nie tylko wsparcie medyczne, ale także ciepło i zrozumienie niezbędne w podróży do rodzicielstwa.

Zapraszamy do kontaktu z nami! Zacznij swoją podróż z nami!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.