Celem umówienia wizyty prosimy o pozostawienie swojego adresu mailowego i numeru telefonu - oddzwonimy w najbliższym możliwym terminie lub prosimy o telefon celem ustalenia najbliższego dogodnego terminu wizyty.
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro
Czy marzysz o zostaniu rodzicem, lecz napotykasz trudności? Nie jesteś sam. Nasza klinika specjalizuje się w zapłodnieniu pozaustrojowym, oferując indywidualne podejście i wsparcie na każdym etapie.
Twoje marzenia o rodzicielstwie mogą stać się rzeczywistością. Przełamujemy bariery, rozbijamy obawy, tworzymy cud życia. Rozpocznij swoją podróż ku rodzicielstwu dzięki naszym ekspertom z dziedziny in vitro.
In vitro to metoda wspomaganego rozrodu, polegająca na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety, w warunkach laboratoryjnych. Zapłodnione komórki jajowe rozwijają się do stadium zarodka, a następnie umieszczane są w jamie macicy kobiety.
Jeśli bezskutecznie staracie się o dziecko, metoda in vitro może pomóc Wam spełnić marzenia o rodzicielstwie.
Proces in vitro jest skomplikowany i obejmuje wiele etapów. Poniżej
przedstawiamy krótkie omówienie każdego z nich:
1. Kwalifikacja i przygotowanie
Przed rozpoczęciem procedury In Vitro należy odbyć wizytę kwalifikacyjną u lekarza prowadzącego. Na wizycie tej zostanie ustalony harmonogram procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Po wizycie mogą zostać zlecone dodatkowe badania.
2. Stymulacja hormonalna do zapłodnienia pozaustrojowego
Przed procesem in vitro, lekarz ustala indywidualny plan podawania leków hormonalnych dla kobiety, w celu pobudzenia jajników do produkcji większej ilości komórek jajowych. Czytaj więcej...
3. Punkcja jajników
Pobranie komórek jajowych: Procedura, w której w znieczuleniu ogólnym, pod kontrolą USG komórki jajowe pobierane są z jajników kobiety. Czytaj więcej...
4. ICSI
Mikroiniekcja plemnika do komórki jajowej: Proces, w którym pojedynczy plemnik jest bezpośrednio wprowadzany do komórki jajowej. Czytaj więcej...
5. Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem partnera
Procedura, w której do zapłodnienia komórek jajowych in vitro używa się nasienia partnera. Czytaj więcej...
6. Zapłodnienie pozaustrojowe nasieniem dawcy lub z użyciem komórek anonimowej dawczyni
W przypadkach, gdy parametry nasienia partnera nie pozwalają na użycie go w procedurze ISCI, możliwe jest użycie nasienia dawcy z Europejskiego Banku Nasienia do zapłodnienia komórek jajowych. Czytaj więcej...
W sytuacji, gdy kobieta nie jest w stanie produkować własnych komórek jajowych, istnieje możliwość skorzystania z komórek jajowych od anonimowej dawczyni. Czytaj więcej...
7. Hodowla zarodków w laboratorium embriologicznym
Po zapłodnieniu, zarodki są hodowane w naszym laboratorium embriologicznym przez kilka dni. Czytaj więcej...
Dzięki zaawansowanej technologii Embryoscope możliwe jest stałe monitorowanie rozwoju zarodków, co pomaga wybrać te o największym potencjale do przetrwania. Czytaj więcej...
8. Transfer zarodka(ów) do jamy macicy pod kontrolą USG
Procedura, w której zarodki są umieszczane w macicy kobiety pod kontrolą ultrasonografii. Czytaj więcej...
9. Zamrożenie i przechowywanie zarodków i komórek jajowych
Każdy nadmiar dobrze rokujących zarodków musi być zamrożony i przechowywany na przyszłość. W przypadku komórek jajowych mrożenie ich może być sposobem na zabezpieczenie płodności na przyszłość. Czytaj więcej...
10. Kriostransfer
Transfer zamrożonego zarodka. Czytaj więcej...
Cały proces in vitro, obejmujący stymulację hormonalną, pobranie komórek jajowych, zapłodnienie i kulturę w laboratorium, transfer zarodka oraz oczekiwanie na wynik testu ciążowego, trwa średnio ok. 4 tygodni.
Etap 1 - Pierwsza wizyta
Pacjentka poddaje się badaniom hormonalnym. Po wizycie otrzymuje leki do stymulacji hormonalnej, które stosowane są przez około 2 tygodnie.
Etap 2 - Badania kontrolne
Pierwsza wizyta kontrolna musi odbyć się 6-7 dni po rozpoczęciu procedury.
Etap 3 - Punkcja jajników
Komórki jajowe są pobierane, przenoszone do laboratorium i zapładniane. Zarodki można hodować 2, 3 lub 5 dni. Jeżeli wcześniej partner nie zrobił depozytu nasienia, powinien być obecny tego dnia w klinice.
Etap 4 - Zapłodnienie
Komórki jajowe są zapładniane za pomocą nasienia w laboratorium. Następnie powstałe zarodki rozwijają w inkubatorach.
Etap 5 - Transfer zarodka
Transfer zarodka następuje 2, 3 lub 5 dni po punkcji. O dniu transferu pacjentka informowana jest telefonicznie z jednodniowym wyprzedzeniem.
Etap 6 - Czekanie na wyniki testu ciążowego
Po transferze zarodków, pacjentka czeka około dwóch tygodni na wykonanie testu ciążowego.
Etap 7 - Wizyta kontrolna
Po pozytywnym teście ciążowym, następna wizyta kontrolna jest zazwyczaj umawiana po kolejnych 2-3 tygodniach, aby sprawdzić rozwój ciąży.
Nasza Klinika leczenia niepłodności zapewnia parom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności. Całkowita cena in vitro zależy od:
- Sytuacji klinicznej pacjentów
- Liczby potrzebnych badań laboratoryjnych
- Wyboru odpowiednich metod leczenia
- Rodzaju i ilość zastosowanych leków
Wiele preparatów do stymulacji hormonalnej jest refundowana przez NFZ. Koszt programu zapłodnienia pozaustrojowego - wizyty, monitoring stymulacji, punkcja jajników, procedury embriologiczne, transfer zarodka - wynosi w Klinice Eneida od ok. 10 000 zł.
Warto również z lekarzem omówić dodatkowe procedury mogące zwiększyć skuteczność in vitro, jak chociażby EmbryoScope czyli nowoczesny inkubator, za pomocą którego można dokonywać ciągłego monitoringu i oceny rozwoju zarodków.
Gotowi na nowy rozdział w swoim życiu? Zapytaj naszego specjalistę o skuteczność in vitro dla Twojej sytuacji, umawiając się na konsultację w kilku prostych krokach.
Klinika Eneida to przyjazne wnętrze i najnowocześniejszy sprzęt, ale jej sercem jest zespół! Jego doświadczenie, poświęcenie i wieloletnia współpraca sprawia, że nasi Pacjenci mogą liczyć na opiekę najwyższej jakości, a także na zrozumienie i wsparcie w procesie leczenia. Poznaj naszych specjalistów
Bardzo się cieszymy ze szczęścia naszych Pacjentów, że możemy towarzyszyć Państwu w Waszej drodze do rodzicielstwa. Zapraszamy do pozostawienia swojej opinii - będzie to miłą motywacją dla Nas.
Klinika Eneida to miejsce, gdzie profesjonalizm spotyka się z empatią. Nasz zespół ekspertów traktuje każdy przypadek niepłodności z pełnym zrozumieniem, przeprowadzając indywidualną diagnozę i dostosowując terapię do unikalnych potrzeb każdej pary.
Stawiamy na holistyczne podejście, uwzględniając nie tylko aspekty prokreacyjne, ale także ogólne zdrowie i dobro pacjentów. Nasza klinika jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, umożliwiając pełną diagnostykę i leczenie w jednym miejscu.
Szanujemy czas i zaangażowanie naszych pacjentów, oferując im szybką i efektywną opiekę. U nas znajdziesz nie tylko wsparcie medyczne, ale także ciepło i zrozumienie niezbędne w podróży do rodzicielstwa.
Zapraszamy do kontaktu z nami! Zacznij swoją podróż z nami!