Umów się na wizytę
Leczenie niepłodności

Inseminacja nasieniem anonimowego dawcy - Poznań

Inseminacja nasieniem anonimowego dawcy - leczenie niepłodności
Inseminacja nasieniem dawcy - kiedy wskazana?

Wskazania do inseminacji nasieniem dawcy występują w przepadku całkowitego brak plemników w nasieniu - azoospermii  oraz w przypadku  występowania ryzyka wad genetycznych u dziecka dziedziczonych po ojcu.

Dobór nasienia dawcy, bezpieczeństwo i jakość - duński bank nasienia
Wybór dawcy

Inseminacja nasieniem dawcy (bank nasienia, dawstwo niepartnerskie)

Duński bank nasienia - korzystamy z nasienia importowanego z duńskiego banku nasienia. Cechuje się ono najwyższą jakością. Jakosc nasienia jest pochodną jakości życia, zadowolenia człowieka, czystym środowiskiem w Danii i zdrowym jedzeniem. Dobór odpowiedniego dawcy polega na uwzględnieniu: grupy krwi i czynnika Rh, cech fenotypowych (kolor oczu i włosów, wzrost). Dawca przed oddaniem nasienia jest badany na obecność chorób zakaźnych. Są wykonywane badania na obecność wirusa HIV, HBV, zapalenia wątroby typu B i C, kiły. Badania genetyczne są wykonywane w celu wyeliminowania zagrożenia występowania wad genetycznych u płodu.

Przebieg inseminacji z wykorzystaniem nasienia pochodzącego od anonimowego dawcy, nie różni się niczym od procedury partnerskiej czy małżeńskiej. Inseminacja jest najprostszą metodą wspomaganego rozrodu. Polega na umieszczeniu w jamie macicy uprzednio przygotowanej próbki nasienia. Integralną część procedury stanowi monitoring cyklu pacjentki i towarzyszące mu badania hormonalne. Nasienie wprowadza się cienkim silikonowym cewnikiem w odpowiednim dniu cyklu. Zabieg jest bezbolesny. Najlepiej wykonać go przy wypełnionym pęcherzu moczowym.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.