Umów się na wizytę
Usunięcie, nacięcie błony dziewiczej - Hymenotomia

Usunięcie, nacięcie błony dziewiczej - Hymenotomia

Eneida_Usługi_Ginekologia_995x809

Błona dziewicza czasem jest problemem

To, że każda z Pań jest inna jest piękne. Niestety to, że ta różnica w budowie ciała czasem jest przyczyną problemów, kompleksów czy bólu, bywa głęboko skrywaną tajemnica, a niekiedy źródłem wstydu czy kompleksów. 

Czy przerwaniu błony dziewiczej musi towarzyszyć stres

Usunięcie, nacięcie błony dziewiczej - Hymenotomia

Błona dziewicza jest fałdem skórnym powstającym w życiu płodowym i w niektórych kulturach jest wyznacznikiem dziewictwa. Nie udowodniono żadnej określonej funkcji jaką miałaby spełniać błona dziewicza. Błona dziewicza każdej kobiety jest inna i przybiera różny kształt, może mieć różną grubość i czasem nawet całkowicie zamykać wejście do pochwy. Wady w prawidłowym rozwoju błony dziewiczej występują w mniej niż 1% przypadków i mogą prowadzić do zaburzenia odpływania krwi miesiączkowej. Zaburzenia rozwoju błony dziewiczej nierzadko prowadzą do trudności w trakcie naturalnej defloracji.  Błona dziewicza może być przeszkodą w używaniu tamponów higienicznych co może być barierą w wielu formach aktywności.

Zabieg nacięcia błony dziewiczej - hymenotomii adresowany jest do pacjentek, których budowa błony dziewiczej stanowi przeszkodę w odpływaniu krwi menstruacyjnej, uniemożliwia, lub utrudnia stosowanie tamponów higienicznych, lub uniemożliwia naturalną deflorację.

Zabieg przerwania ciągłości błony dziewiczej przeprowadzany jest w krótkim znieczuleniu ogólnym dożylnym. Trwa do 15 minut i jest całkowicie bezbolesny i bezkrwawy. Dwie godziny po zabiegu pacjentka jest zdolna całkowicie samodzielnie i bez bólu opuścić klinikę. Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego postępowania przeciwbólowego po jego wykonaniu. Obowiązują ogólne zalecenia higieny intymnej. Lekarz szczegółowo omówi zalecane środki przyspieszające gojenie. Po około dwóch tygodniach do około miesiąca pacjentka uzyskuje pełną sprawność fizyczną w każdym aspekcie. Zabieg hymenotomii wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej, w trakcie której omawiana jest technika zabiegu, jego zakres, bezpieczeństwo, oraz prawidłowe postępowanie po zabiegu. 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.