Umów się na wizytę
Ginekologia

Biopsja aspiracyjna - Poznań

Eneida_Usługi_Ginekologia_995x809

Najmniej traumatyczny zabieg diagnostyczny z pobraniem materiału z jamy macicy.

Zabieg w absolutnej większości przypadków wykonuje się bez konieczności dodatkowego znieczulenia. Nie wymaga szczególnego przygotowania. Po ustaleniu wskazań, terminu zabiegu ( czasem istotna jest faza cyklu miesiączkowego) dbamy o to aby nie było infekcji w pochwioe w trakcie wykonywanego zabiegu. Czasem profilaktycznie przed zabiegiem polecamy załozenie dopochwowo odpowiedniego preparay celem zmniejszenia ryzyka pojawienia sie infekcji pochwy przed zabiegiem. Mamy możliwosć wykonania biocenozy pochwy i uzyskania wyniku do 30 min. Pozwala to na własciwa kwalifikacje pacjenta w watpliwych sytuacjach. 

Zabieg polega na wprowadzeniu cewnika do biopsji aspiracyjnej ( korzystamy z cewników Pipelle) do jamy macicy. Cewnik posiada drobne ząbki, które zeskrobują endometrium, a następnie przez wywołane współśrodkowym tłokiem podciśnienie zasysają materiał do cewnika. Materiał zabezpieczany jest do badania histopatologicznego. Po zabiegu nie powinny występować żadne dolegliwości bólowe. Zwykle przez dwa dni mogą występować plamienia.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.