Umów się na wizytę
Zapłodnienie pozaustrojowe In Vitro

Kriostransfer - transfer zamrożonego zarodka

Kriotransfer zarodka

Kriotransfer zarodka

Transfer rozmrożonego zarodka - kriotransfer.

Procedura kriotransferu różni się od transferu świeżego tym, że  przed zabiegiem należy rozmrozić, wcześniej zamrożone zarodki. Transfer rozmrożonego zarodka ma szanse na powstanie ciąży takie jak ze świeżego zarodka. Techniki zamrażania i rozmrażania zarodków nie obniżają szansy na implantację zarodka. 

uslugi_zaplodnienie-pozaustrojowe-in-vitro_kriotansfer_995x809_1

Zazwyczaj dążymy do wykonania transferu na cyklu owulacyjnym. Jeżeli to konieczne stosujemy zastrzyki z gonadotropinami w celu wywołania owulacji. Staramy się nie planować cykli przez stosowanie tabletek antykoncepcyjnych w cyklu poprzedzającym transfer. 

uslugi_zaplodnienie-pozaustrojowe-in-vitro_kriotransfer_995x809_2

Nie stosujemy tabletek wywołujących owulacje, tabletki wywołujące owulację z powodu działania antyestrogennego obniżają receptywność, czyli zdolność do zagnieżdżenia zarodka w endometrium.

uslugi_zaplodnienie-pozaustrojowe-in-vitro_kriotransfer_995x809_3

Wywołanie owulacji w cyklu transferowym powoduje zmniejszenie ryzyka patologicznego przebiegu ciąży to jest na przykład zmniejszenie ryzyka nadciśnienia indukowanego ciążą czy wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu. Pęcherzyk owulacyjny i ciałko żółte produkują czynniki naczynioruchowe, które wpływają na zdrowy rozwój ciąży.

uslugi_zaplodnienie-pozaustrojowe-in-vitro_kriotransfer_995x809_4

W cyklach poprzedzających transfer rozmrożonego zarodka, w każdej sytuacji pozwalającej na zwiększenie szansy na powstanie ciąży wykonujemy scratching. W wybranych sytuacjach klinicznych np. wobec adenomyozy macicy transfer wykonujemy po intensywnym leczeniu choroby powodującej brak ciąży np. przez zastosowanie farmakologicznej menopauzy.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.