Celem umówienia wizyty prosimy o pozostawienie swojego adresu mailowego i numeru telefonu - oddzwonimy w najbliższym możliwym terminie lub prosimy o telefon celem ustalenia najbliższego dogodnego terminu wizyty.
Inseminacja nasieniem partnera - Poznań
Podanie nasienia do jamy macicy możemy wykonać w przebiegu leczenia niepłodności. Wskazaniem może być obniżona jakość nasienia, występowanie przeciwciał przeciwplemnikowych w śluzie, nieprawidłowy wynik testu penetracji lub testu postkoitalnego lub niepłodność o niewyjaśnionych przyczynach.
Badania przed inseminacją
Przed zabiegiem, nasienie podlega ocenie, plemniki powinny występować w wystarczającej koncentracji tj. 1 mln/ml, aby spełnić minimum wymagane dla powodzenia procedury. Brak wystarczającej koncentracji w przygotowanej próbce inseminacyjnej może być przyczyna dyskwalifikacji z procedury. Nasienie po specjalnym przygotowaniu w laboratorium seminologicznym podawane jest w ściśle określonym czasie za pomocą katetera do inseminacji. Wyznaczenie terminu wykonania inseminacji należy do lekarza i zwykle odbywa się po kontroli stężenia LH lub przez podanie zastrzyku wywołującego owulację. Procedura inseminacji może być dokonana w cyklu stymulowanym i w przypadku nadmiernej odpowiedzi jajnika należy odstąpić od wykonania inseminacji z powodu ryzyka ciąży mnogiej i rozwoju ryzyka zespołu hyperstymulacji.
Do wykonania inseminacji konieczne jest wykonanie badań u obojga partnerów diagnozujących choroby infekcyjne, ujemne wyniki takich badań są niezbędne. Procedurę inseminacji można wspomagać stymulacją jajeczkowania - uzyskanie dwóch lub trzech pęcherzyków na zastrzykach z gonadotropinami pozwala na zwiększenie skuteczności metody (max 20% na cykl).
Leczenie niepłodności - zapłodnienie poprzez inseminację
Około 50% kobiet przed 40 rokiem życia, które zostaną poddane procedurze 6 cykli z inseminacją zajdzie w ciąże, około połowy tych które nie zajdą w ciąże w pierwszych 6 inseminacjach zajdzie w ciążę w kolejnych 6 inseminacjach. Daje to 75 % prawdopodobieństwo ciąży w 12 inseminacjach.
Nie proponujemy wykonywania takiej ilości inseminacji. Nie wykonujemy więcej niż 6 inseminacji. Ciekawym jest fakt, że obliczony koszt urodzenia dziecka u kobiet, które najpierw decydują się na inseminacje w porównaniu do kobiet które od razu decydują się na procedurę in vitro jest większy, a ciążę uzyskuje się po dłuższym okresie leczenia. Wniosek - taniej i skuteczniej jest przejść procedurę in vitro niż rozpoczynać od inseminacji.
Zastosowanie w inseminacjach nasienia mrożonego daje mniejszą szanse na ciążę niż nasienia świeże ale nadal szansa na ciąże jest większa niż naturalne współżycie. Pomimo planowanej inseminacji należy zachować normalną aktywność seksualną.